Tuğçe Tekmen ile Grup Matrix Çalışması

21-22-28-29 Temmuz 2018
13:00 - 18:00
İnsanagüven

Etkinliğin Adı         : Tuğçe Tekmen ile Grup Matrix Çalışması

Etkinliği Tarihi       : 21-22-28-29 Temmuz 2018

Etkinlik Saati         : 13:00 - 18:00

Etkinlik İçeriği     

Tuğçe Tekmen ile Matrix Grup Çalışması 21-22-28-29 Temmuz 13.00-18.00 arasında İnsanagüven'de!

Bilgi alanı hafızadan farklı olarak bireyin ve ötesinin (aile geçmişinin) kayıtlarını tutan ayrıca zaman zaman tetiklenebilen (değişebilen) bir mekanizmadır. Bu alan kendini beden üzerinde gösterebilmektedir. Geçmişte yaşanmış olayların etkisini bu nedenle vücut üzerinden okuyabilir ve değiştirebiliriz. Şu an yapmakta olduğum Aile Dizimi ve Matrix Energetics tekniklerinin her ikisi de bahsetmiş olduğum “bilgi alanı” üzerinde yapılan uygulamalardır.

Matrix Çalışması Nedir?

Matrix, algımızın farklılaşmasıdır esasen. Bu bir anlamda bildiklerimizi kenara koyup tahminimizin dışındaki olasılıklara açılmaktır. Matrix'i hiç denememiş biri doğaüstü bir olay yaşanıyormuş gibi düşünebilir ancak modern fiziğin yaklaşımları tekniği daha net açıklamaktadır. Doktor Richard Bartlett yaratmış olduğu bu sisteme “bilincin teknolojisi” adını vermiştir. Matrix, enerji çalışması ya da telkin veya hipnoza dayanan bir teknik değildir. Uygulayıcı olarak öncelikle bedene biyolojik bir bilgisayar gibi bakarız ve en önemlisi süreç boyunca gerçekten bir şey bilmediğimizi kabul ederiz çünkü değişimin önünü kesen zihnimizin koşullanmış, limitli algısıdır.

Bir diğer yandan, Matrix'i yaşamak, kesinlikle anlatmaktan çok daha kolaydır. Uygulayıcı olmak isteyenlerin hiçbir şey bilmesine gerek yoktur; pratik olarak oldukça kolaydır. Çalışmaların en çarpıcı tarafı ise psikolojik değişimin yanı sıra bedendeki ağrıların, kasılmaların ve hissizliklerin de ortadan kalkıyor olmasıdır.

Önümüzdeki günlerde her ay dörder günlük çalışmalar şeklinde yapılacak workshop’larda hem bireysel anlamda yüklerimizden ayrışmayı hem de uygulamanın nasıl yapıldığını göstereceğim.

Buna ek olarak yine her ay düzenlenecek olan grup çalışmaları ile pratiğimizi geliştirecek ve bilen zihnimizin ötesine geçip artık bize faydası olmayan duygulardan arınmaya devam edeceğiz.

Çalışmada neler olur?

Karşınızdaki kişiye önce neyi değiştirmek istediğini sorarsınız. Konunun duygusal, zihinsel, fiziksel olması bir şeyi değiştirmez, sonuç olarak biz bilgi alanıyla çalışmaktayız. Ardından workshop esnasında anlatacağım yargısız gözlemci haliyle konuya yaklaştığınızda vücut kendiliğinden geriye doğru düşer ya da başka bir takım hareketler sergilemeye başlar. (Bedene iki noktadan dokunabilir ya da uzaktan dokunmadan yapabilirsiniz.) Bu hareketler bilgi alanının güncellenmesi şeklinde açıklanabilir. Kaynağını hiç bilmediğimiz sıkıntıların verileri bedende (bilgi alanında) mevcuttur. Yargısız gözlem denilen hale büründüğünüzde verileri okumak gitgide kolay hale gelir. Ardından kalp bölgesi bir hayli açılmaya başlar ki, bu da algının ve gerçek anlamda farkındalığın (beş duyunun) açılması demektir. Hiçbir öğreti ya da kurama takılmadan oldukça sade ve basit bir şekilde yaşanan kalp açılımı zihnimiz tarafından da idrak edildiğinde yaşama dair kalıplarımız zincirleme reaksiyon halinde çökmeye başlayacaktır.

En çok rastladığım konular: Operasyonlarla iyileşmemiş ya da tanısı bulunamayan ağrılar, hissizlik, uyuşma gibi fiziksel olaylar. Duygu yönünden bakacak olursak da karmaşık aile ilişkileri ve geçmişte yaşanmış çöküntüler, çözülememiş duygusal travmalar ve strese bağlı zihinsel sorunlar şeklinde özetleyebilirim.

Katılımcı Yorumu:

Uzunca bir süredir omurgamı yeterince dik tutamadığım ve kambur durduğum için masaj yaptırıyordum. Hatta bir süre önce pilatese de başlamıştım. Sırtımı dik tutamayışıma veya kafamı öne eğişime neden olan zihinsel ve psikolojik etkileri (mesela suçluluk duygusunu) farkına varıp bunlarla ilgili çalışmalar yapmış olsam da, oluşma nedenlerinin kökenini bilemediğim için bir türlü tam anlamıyla çözemiyordum. Bir şekilde Matrix ve Tuğçe ile yollarımız kesişti. Matrix'in mucizevi bir yöntem olduğunu duymuştum ancak bu kadarını tahmin etmiyordum. Meğerse küçüklüğümden itibaren farkında olmadan etrafımdan ve aile büyüklerimden kopyaladığım duygu ve düşünce kalıpları vücuduma yerleşmiş ve ben bu ağırlıkları bir plaka gibi yıllardır sırtımda taşıyormuşum. Matrix sayesinde bana ait olmayan bu duygu ve düşünce kalıplarınının bedenimden ayrıştığına tanık oldum. Matrix sonrasında fiziksel anlamda dik durmak için fazla çaba sarfetmeme gerek kalmadı. Hatta bana yıllardır masaj yapan fizyoterapistim sırtımdaki ve bacaklarımın üst kısmındaki incelmeyi dahi fark etti. Duygusal anlamda ise gözümün önünden bir perde kalktı; kendimi ve etrafımı çok daha net ve geniş bir şekilde algılamaya başladım. Suçluluk duygusundan arındığımı hissettim. Hatta Matrix deneyimini takip eden günlerde dönüştürdüğüm duygularla ilgili kısırdöngüler tekrar yaşandı ancak çözülmüş versiyonlarıyla karşıma geldi ve halloldu. Bu kadar tesadüf olamazdı. Matrix'in son derece hızlı, etkili ve dönüştürücü güce sahip olduğunu söyleyebilirim. En azından benim bilinç sistemime tam anlamıyla uydu ve faydalı oldu.

İçlerinde tarifsiz bir boşluk hisseden veya dönüştürmek istedikleri duyguları olan herkese şiddetle tavsiye ederim. Teşekkürler Tuğçe, iyi ki yollarımız kesişmiş. Seni tanımış olmaktan; sayende Matrix'i öğrenmiş ve deneyimlemiş olmaktan dolayı çok mutluyum. (A.Ş.)

Detaylı bilgi almak için Tuğçe Tekmen'e 0535 585 74 74 ve kayıt olmak için 0212 284 00 99 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Tuğçe Tekmen "Farklı olanın, farkına varalım"

Devamını Oku