Hayatınızda belki de bugüne kadar hiç yaşamadığınız birkaç deneyim yaşamaya hazır mısınız?

Kalıplarınızı tuğlalarda kırmaya

Korkularınızı ateşte yakmaya ve

"An"a odaklanmak için kırık cam parçalarının üstünde yürümeye var mısınız ?

Bütün dünyada kabul edilen ve zihindeki birçok korkunun aşılmasını sağlayan bu sıradışı deneyimleri Trusthuman Extreme takımıyla deneyimleyebilirsiniz.

Trusthuman Extreme nedir ?

 Trusthuman Extreme, dünyaca ünlü eğitmenlerden eğitimler alarak yine dünyada sayılı uygulayıcılar arasına girmeye hak kazanmış 4 kişilik bir ekiptir.

Ekip üyeleri : Metin Hara, Burçak Çalıca, Mehmet Berberoğlu ve Alperen Canik'tir.

Trusthuman Extreme ekibi ile neler deneyimleyebilirsiniz?

1. Dayanıklı tuğlaları tek hamlede kırmak.

2. 700-1000 °C aralığındaki kor ateşin üzerinde çıplak ayakla yürümek.

3. 250 adet kırılmış, keskin cam parçalarının üstünde çıplak ayakla yürümek.


Peki neden bu deneyimleri yaşamanız gerekir ?

1. Dayanıklı tuğlaları tek hamlede kırmak :

Genelde insan zihninde kabul gören bir düşüncedir "tuğla kırmanın tamamen güçle alakalı olduğu". Fakat bu teknik tam olarak da bunun tersi olup 5 ve 8'er cm kalınlığındaki tuğlaları güç gerektirmeden nasıl kırabildiğinize kendi gözlerinizle şahit olacak, kendinizi engelleyen bu ve bunun gibi birçok zihin kalıbından da özgürleşmeyi başaracaksınız.

 

2.700-1000 °C aralığındaki kor ateşin üzerinde çıplak ayakla yürümek :

M.Ö. 1200'lü yıllara dayanan bu öğreti de ana amaç korkunun üstüne yürümek. Hazırlanan yaklaşık 5 metrelik ateş yolunun sonuna hayallerinizi, amaçlarınızı, aslında hep olmak isteyip de bunca zaman olamadığınız insanı koyun. Bundan sonrası için sadece ateşe adım atın ve yürüyün çünkü bu öğretide ateş bir öğretmendir ve yolun sonunda size ne öğrettiyse o sizin olacaktır. Bugün aşacağınız bir korku hayatınızdaki birçok noktayı etkileyecektir.

 

3.250 adet kırılmış, keskin cam parçalarının üstünde çıplak ayakla yürümek :

Günümüz insanlarının temel sorunu geçmişlerinden pişmanlık duymak, gelecekleri için ise kaygılanmaktır . Birçok teknikte olduğu gibi bu Zen tekniğinde de amaç "An"a odaklanmaktır. Ancak bu şekilde insanların mutluluğa, huzura ulaşacağını açıklayan bu teknikte 2 metrelik kırık camlardan oluşan yolda yürümek için bütün dikkatinizi camlara vermelisiniz böylece hem "An"da kalmayı başaracak hem de konsantrasyon gücünüzü arttıracaksınız.

 

Bu 3 farklı görünen ama ortakamaçlara hizmet eden tekniklerle bugüne kadar yaşadığınız, normal kabul ettiğiniz hayatınızın çerçevesinden bir adım dışarı atarak kendi gerçek dünyanızla sizi tanıştırmak ve kendinizle buluşturmaktır.

Unutmayın ki ; ZİHİN GÖRDÜĞÜ ŞEYE İNANIR

En yakın zamanda sizlerle bu sıradışı deneyimleri yaşamak dileğimizle...

                                                                                                    TRUSTHUMAN EXTREME TEAM