Sevgi Karaca "Yüz Şifrelerinizi Keşfedin"

25 yıllık iş yaşamında, Jeoloji Mühendisliği, Bilgisayar ve Fen Bilgisi Öğretmenliği yaptı, Dünya Gazetesi’nde Abone Müdürü olarak çalıştı.

Fa Coach Akademi’den 2009 yılında 180 saatlik Kapsamlı Koç programından mezun oldu. Yaşam Koçluğuna faydalı olacağına inandığı için 2011 yılında Çin Yüz Okuma Sanatı ile ilgilenmeye başlayan Sevgi Karaca, bu konuda uzman olabilmek için :

• 2012 yılında Malezya’da bulunan www.masteracademy.com dan bir yıl boyunca online dersler aldı.

• 2013 yılında ABD’de bizzat Jean Haner’ın Boston workshop’larına katılarak ileri düzey Çin Yüz Okuma Sanatı(Çocuk yüz okuma da dahil) ve doğum tarihinden ayrıntılı kişilik, geçmiş-şimdi-gelecek okuma (Nine Star Key) konulu eğitimlere katıldı.

Aynı yıl Çin Yüz Okuma Sanatı’nın tüm inceliklerini anlattığı kendi kulvarında bir ilk kitap olan ve çok ses getiren ‘Sen Gerçekte Sen misin?’ adlı kitabı yayımlandı.

Ünlülerin yüz hatlarından yaptığı kişilik analizleri birçok önde gelen internet sitelerinde ve yazılı basında yayınlanmaktadır. Çin Yüz Okuma Sanatı uzmanı olarak eğitimler, seminerler vermekte ve çeşitli zirvelerde konuşmacı olarak yer almaktadır. Televizyon ve radyo programlarına konuk olarak davet edilen Sevgi Karaca on iki yıldır yoginidir.

Sevgi Karaca, kendini Yüz Dedektifi olarak tanımlayarak insana dair ne varsa yüz hatlarından okunabileceğini söylüyor ve kendini neden Yüz Dedektifi olarak tanımladığını şöyle açıklıyor: “Kulaklarımız da dahil olmak üzere bütün yüz hatlarımız ve yüzümüzün her noktasında kaydedilmiş olan ayrıntılı kişilik özelliklerini, geçmiş-şimdi-geleceği çoğunlukla büyüteç kullanarak okuduğum için kendimi Yüz Dedektifi olarak tanımlıyorum.”

Sevgi Karaca ile Bireysel Çalışmalar Detaylar