Sen Yeter ki İste! Evren ve Elementler Seni Destekliyor!

Evren’in ve Dünya’mızın oluşumunda hava, su, toprak ve ateş elementleri yoğun olarak etkili olmuştur.

Evren gezegenleri, Dünya ise içinde barındırdığı her şeyi en yoğun bu elementlerle yaşatmaktadır.

Biz insanlar da diğer canlılar gibi en çok bu 4 kuvvetli elementi barındırırız yaşamlarımızda.

Unuttuğumuz yeteneklerimizi, potansiyelimizi fark etmemize yardımcı olurlar. Dört elementin etkisini her yerde görebiliriz; çevremizde, duygularımızda, enerji alanlarımızda, yaşamımızın her anında…

Hayallerimizi de bu elementlerle güçlendirebiliriz.

 

Ateş aktif ve erildir. Çevresine etkide bulunan büyük bir güç kaynağıdır. Karanlığı aydınlatır. Güneşin sembolüdür. Ateş yakıcıdır, dönüştürücüdür, yok edicidir.

 

Hava aktif ve erildir. Tüm canlı varlıkların yaşamlarını sürdürebilmesi için gerekli olandır. İnsan nefesinin ana unsuru olduğu için almak ve vermek zorundadır. Hareket özgürlüğüdür.

 

Su pasif ve dişi niteliktedir. Sakindir, şekilsizdir, esnektir, bulunduğu ortamın şeklini alır. Özgürdür, kuvvetlidir ve güçlüdür. Uyum içerisinde çözüm bulabilmemizi sağlar. Arındırır ve temizler. Her şeyin çözümü vardır.

 

Toprak pasif ve dişidir. Doğa anadır. Üzerine atılan tohuma cevap verir, büyütür. Berekettir, sessizdir, sakindir, bilgedir. Toprak kararlılıktır, ne istediğini bilir.

 
 

Bu 4 elementi onurlandırarak hayallerini, hedeflerini yeniden gözden geçirerek inşa edebilirsin, yaşamını kolaylaştırabilirsin. Sana yardımcı olabilmesi için sorular hazırladım. Hazır hissettiğinde kendini değerlendirebilirsin

Hayallerine giden yolda toprak gibi kararlı ve net misin? Ne istediğini biliyor musun? Toprak sana nasıl hizmet ediyor, sen toprağa nasıl hizmet ediyorsun? Toprak elementini dengeleyebilirsin. Günlük hayatında bedenindeki, duygularındaki ve zihnindeki toprak elementinin potansiyelini, bilgeliğini hatırlayabilirsin.

Özgürce hareket edebiliyor musun, hayaller kurabiliyor musun? Hava elementini yaşamında sana nasıl hizmet ediyor, sen havaya nasıl hizmet ediyorsun? Hava elementini dengeleyebilirsin. Günlük hayatında bedenindeki, duygularındaki ve zihnindeki hava elementinin potansiyelini, hareket özgürlüğünü hatırlayabilirsin.

Önündeki engeller neler, korkularınla mı yüzleşmeye başladın? Ateş elementi dönüştürücü gücüyle sana nasıl hizmet ediyor, sen ateşe nasıl hizmet ediyorsun, cesur musun? Ateş elementini dengeleyebilirsin. Günlük hayatında bedenindeki, duygularındaki ve zihnindeki ateş elementinin potansiyelini, dönüştürücü gücünü ve aydınlığını hatırlayabilirsin.

Önüne çıkan engeller karşısında su gibi esnek ve dirençsiz olabiliyor musun? Hayallerine, hedeflerine ulaşmaya çalışırken durumlara kolaylıkla uyum sağlayabiliyor musun? Su elementini dengeleyebilirsin. Günlük hayatında bedenindeki, duygularındaki ve zihnindeki su elementinin potansiyelini, esnekliğini ve akışkanlığını hatırlayabilirsin.

Sen yeter ki iste, Evren seni destekliyor!

Hedeflerine, hayallerine adımlar atarken; bak bakalım elementlerden nasıl yardım alabilirsin, Dünya sana nasıl hizmet edebilir? Sen Evren’e, Dünya’ya nasıl hizmet ediyorsun? Evren ile Dünya ile Bir'likte hareket edersek nasıl olur?

Yeni bir yıla girerken her adımında, her anında sana sende olan yetenekleri fark etmeni diliyorum. Her hayaline, her hedefine su gibi dirençsiz ve kolay uyum sağlayabileceğin, toprak gibi net ve kararlı, hava gibi özgürce hareket edebileceğin, ateş gibi dönüştürücü ve aydınlık adımlar atman dileklerimle…

Esra AYTEN