Esra Ayten ile Bireysel Çalışmalar

İnsanagüven

KRANYOSAKRAL UYGULAMA nedir?

Kranyosakral Uygulaması, kafatasımızla kuyruk sokumumuz arasında oluşan kranyalritmi bedene hatırlatan bir çalışmadır.

Kranyal ritmimiz kafatasımızı, bağdokumuzu, sinirlerimizi, omurgamızı, kuyruksokumumuzu ve kemiklerimizi kapsar. Bedene hafifçe dokunarak yapılan uygulama, bedendeki sıvı hareketleri dinleyerek sıkışmaların çözülmesine, sıvı akışındaki düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olur. Bedenimiz bu ritmi hatırlayarak önceliğine göre ihtiyaç duyduğu alanlarda kendini iyileştirmeye başlar.

Bedeni zorlamayan, yaklaşık 70 dakika süren çalışma ağrıların giderilmesine, bağ doku ve sinir sistemini rahatlatarak stresin azaltılmasına, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, merkezi sinir sistemi bozukluklarına bağlı sağlık sorunlarının çözülmesine yardımcı olur. Fiziksel yaralanmaların, duygusal ve psikolojik hasarların, doğum travmalarının beden de oluşturduğu blokajlar çözülerek, bedenin kendini iyileştirme becerileri artmaktadır.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Boyun,bel ağrıları,

*Migren, baş ağrıları,

*Kronik yorgunluk,

*Merkezi sinir sistemi sorunları

*Vücut hareket ve dengesi ile ilgili sorunlar

*Stres,depresyon ve duygusal sorunlar,

*Uykusuzluk problemleri,

*Somatik rahatsızlıklar

*Çene kilitlenmesi ağrısı

Esra Ayten ile Yaşamım Dönüşüyor Bireysel / Grup Çalışmaları

Gelişen teknolojiyle, yoğun çalışma temposu ve değişen dünya koşullarıyla kendimizle az zaman geçirmeyi, bedenimizi yormayı hatta unutmayı alışkanlık haline getirdik. Doğadan da uzaklaştıkça sağlık sorunları hayatımızın parçası haline geldi.

Yaşamım Dönüşüyor etkinliğinde hedeflenen; yoğun çalışan, yorgun düşen zihnimizi bedenimizle dengeleyerek, hücrelerimizi ve organlarımızı canlandırmak, gençleştirmek, yoğun stresimizi pozitif seviyeye düşürerek, yaşam enerjimizi ve yaşam kalitemizi artırmaktır.

Yaşamın içerisinde kaybettiğimiz gülümsememizi hatırlatacak, bağışıklık sistemimizi güçlendirecek, yorgun ve zayıflamış olan göz kaslarımızı kuvvetlendirecek, hormonlarımızı düzenleyecek, omurgamızı ve bedenimizdeki tüm sistemlerimizi çalıştıracak uygulamalar yapacağız.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Göz kaslarımızı kuvvetlendirerek odaklanma becerimizi ve görme yetimizi geliştiririz,

*Elektromanyetik radyasyondan, işlenmiş gıdalardan, yoğun stresten etkilenen bağışıklık sistemimizi kuvvetlendiririz,

*Hormonlarımızı düzenleyerek kendimizi daha sağlıklı, daha dinç hissederiz,

*Stresimizi pozitif seviyeye düşürerek, algılarımızı ve tepkilerimizi dönüştürerek etkili iletişim kurarız, daha kolay problem çözeriz, değişimleri daha kolay yönetiriz,

*Olması gerekenden daha az hareket eden omurgamızı ve eklemlerimizi çalıştırarak omurgamıza bağlı tüm organlarımızı da canlandırırız,

*Tüm sistemlerimizi çalıştırarak yaşam enerjimizi ve yaşam kalitemizi arttırırız,

Esra Ayten "Yaşamım Dönüşüyor"

Devamını Oku