DANS İLE DÖNÜŞÜM nedir?


Dans ile dönüşüm çalışmalarında beden ve hareket araç olarak kullanılarak hem sözel paylaşım hem de hareket ile bedenin her noktası uyandırılıp yeniden keşfedilir. Yaşamda zorlandığımız konularda harekete geçmemize destek olunur.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Bedeni keşfedip kendimizi sevmeyi arttırmak,

*Yaşamda zorlandığın konularda harekete geçmek,

İlgili Danışman : Michael Bardavit


 

KRANYOSAKRAL UYGULAMASI nedir?


Kranyosakral Uygulaması, kafatasımızla kuyruk sokumumuz arasında oluşan kranyalritmi bedene hatırlatan bir çalışmadır.

Kranyal ritmimiz kafatasımızı, bağdokumuzu, sinirlerimizi, omurgamızı, kuyruksokumumuzu ve kemiklerimizi kapsar. Bedene hafifçe dokunarak yapılan uygulama, bedendeki sıvı hareketleri dinleyerek sıkışmaların çözülmesine, sıvı akışındaki düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olur. Bedenimiz bu ritmi hatırlayarak önceliğine göre ihtiyaç duyduğu alanlarda kendini iyileştirmeye başlar.

Bedeni zorlamayan, yaklaşık 70 dakika süren çalışma ağrıların giderilmesine, bağ doku ve sinir sistemini rahatlatarak stresin azaltılmasına, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, merkezi sinir sistemi bozukluklarına bağlı sağlık sorunlarının çözülmesine yardımcı olur. Fiziksel yaralanmaların, duygusal ve psikolojik hasarların, doğum travmalarının beden de oluşturduğu blokajlar çözülerek, bedenin kendini iyileştirme becerileri artmaktadır.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Boyun,bel ağrıları,

*Migren, baş ağrıları,

*Kronik yorgunluk,

*Merkezi sinir sistemi sorunları,

*Vücut hareket ve dengesi ile ilgili sorunlar,

*Stres,depresyon ve duygusal sorunlar,

*Somatik rahatsızlıklar,

*Çene kilitlenmesi ağrısı,

İlgili Danışman : Esra Ayten