BEDENSEL DÖNÜŞÜM nedir?


Çalışma süreci, danışman ve danışan arasında karşılıklı konuşma ile ihtiyaç belirleme ve bu ihtiyaca yönelik farkındalık çalışmaları, basit hareketler, meridyenlerdeki akışa yönelik çalışmalarla şekillenir. Danışan, günlük hayatında kullanabileceği pratik teknikleri deneyimler ve seansların sonunda kendi kendine çalışmayı öğrenir.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Fiziksel Ağrıların giderilmesi,

*Stres Kaynaklı iniş çıkış kontrolünün sağlanması,

*Öfke yönetimi,

*Yeme bozukluklarının düzenlenmesi,

*Uyku problemlerinin giderilmesi,

*Genel isteksizlikten arınma


 
 

DANS İLE DÖNÜŞÜM nedir?


Dans ile dönüşüm çalışmalarında beden ve hareket araç olarak kullanılarak hem sözel paylaşım hem de hareket ile bedenin her noktası uyandırılıp yeniden keşfedilir. Yaşamda zorlandığımız konularda harekete geçmemize destek olunur.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Bedeni keşfedip kendimizi sevmeyi arttırmak,

*Yaşamda zorlandığın konularda harekete geçmek,


 
 

FİZYOTERAPİ nedir?


"Günümüzde karşılaşılan kas iskelet sistemi kaynaklı ağrının birçok sebebi vardır. Hareketsiz yaşamdan ötürü kaslar arasındaki dengenin ve gücün bozulması eklemlerin esnekliğini yitirmesi ve hareketini tam olarak yapamaması ve eklemlere aşırı yük binmesi bunlardan birkaçıdır. Manuel terapi yöntemi ile kas dengesizliklerinin önüne geçip eklemleri yeniden esnek ve doğru biçimde çalıştırmak mümkündür. "

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Bel fıtığı veya boyun fıtığı ağrılarından dolayı çıkan ağrıların giderilmesi,

*Güç kazanmak,

*Hissizliğin ortadan kaldırılması.


 
 

FREKANS UZMANI nedir?


QXCI Scio ile frekans ile dengeleme çalışmaları yapılır. QXCI Scio çalışmalarında 12 bin frekansla vucüdu 3 boyutlu bir ölçer ile ölçer ve dengeler. Bu sayede bedenimiz daha sağlıklı, zihnimiz daha odaklı, ruhumuz daha yaratıcı, mutlu ve huzurlu olur.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Yaşam kaliteni arttırmakta yardımcı olur.


 
 

HOLİSTİK KİNESİYOLOJİ nedir?


Hareket bilimi olan Kinesioloji uygulaması pratik, her türlü tedavi yönetimini destekleyici sonuç odaklı bir sistemdir.

Kinesiyoloji, bedeninizin çeşitli kaslarına kolayca ve nazikçe uygulanan testler vasıtasıyla bilincinizin derinliklerinden ve beden katmanlarınızdan ruhsal, fiziksel ve duygusal durumunuz hakkında cevaplar almak ve bedeninizin sağlığına kavuşması ve yeniden denge içinde çalışabilmesi için gerçekte neye ihtiyacı olduğunu belirlemek için uygulanır.

Eğer bir kas elektriksel olarak denge içindeyse, beyinden kasa ve kastan beyine iletilen sinyali tespit etmek mümkündür. Ancak beden duygusal, fiziksel ya da farklı bir stres altındaysa, bir ya da daha çok kas grubuna bu elektrik sinyalleri olması gerektiğinden daha zayıf ulaşır. Zayıf kas tespit edildikten sonra,uygulayıcı,bedenle "konuşmaya" başlar. Beden, kas testi yoluyla "evet" ya da "hayır" şeklinde cevap verir. Kas testi sayesinde kaslardan alınan bilgi ışığında, bedende oluşan dengesizliğin ana nedeni bulunur ve yine bedene sorularak o durum için en etkili ve uygun olacak şekilde dengeleme sağlanır.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Tüm bedeni dengelemeye konsantre olur,

*Enerji akışı dengelenir, bedenin fonksiyonel kalitesi yükselir,

*Kan akışı, hormonel denge, ruh halimizi ve bedenimizi oluşturan tüm hücrelerin rahatlamasına yardım eder.


 
 

KRAV MAGA nedir?


Krav Maga çalışmalarında kendini en yetkin şekilde savunma biçimini öğrenmek ve bedenini çalıştırarak güçlenmesini sağlamak.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Farkındalık kazanma,

*Özgüven arttırma,

*Kas hafızası oluşturma


 
 

MATRIX SİSTEMİ nedir?


Çalışmanın ilk beş dakikasında danışan ile kısa bir bilgi alışverişi yapılır. Ardından bedende bir takım hareketler meydana gelebileceğinden ayakta uygulamaya geçilir. (Gerektiği yerde aile dizimi ile desteklenir.) Bedenden gelen verilerin uygulayıcı tarafından algılanması, sıkıntıya dair bir harita niteliğindedir. Koşullanmış zihni terk ediş ile rahatsızlıklar da ortadan kalkmaya başlar. Matrix Energetics kişinin istediği çözüme göre değil, beden sisteminin bilgisine göre çalışır. Çalışma sonrası kaslar gevşer, duygu yükü hafifler, zihin susar.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Duygusal ve zihinsel rahatsızlıkların oluşum anlarının farkedilmesi,

*Duygusal anlamda hafifleme,

*Beş duyuda hassaslık


 
 

PİLATES nedir?


Pilates, eklem ve kemiklerinizi hayat boyu korumak için kaslarınızı güçlendirip esneten ve özellikle dip karın kaslarınızı kuvvetlendirme esasına dayanan, denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Fonksiyonel Antrenman, klasik olarak yapılan ve tek planda kas grubunun çalıtırılması yerine, tek bir egzersizde daha çok planda çalışılması esasına dayanmaktadır. Fonksiyonel antrenmanın amacı, kişiye daha fazla kas hakimiyeti, denge ve güç artışı sağlamaktır. Ayrıca kaslar farklı açılardan farklı şekilde çalıştığı için hem yüzeysel, hem de derin iç kasları aktif bir şekilde çalışır. Fonksiyonel antrenmanlar, günlük yaşantınızda sizi daha enerjik kılar ve aynı zamanda kardiyovasküler sisteminizi geliştirip çabuk yorulmanızı engeller. 

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Vücut merkezinin güçlenmesi,

*Denge ve koordinasyonun artması,

*Stresin azalması,


 
 

TAI CHI nedir?


Tai Chi derslerinde fiziksel performans ve iç disiplini geliştirmeye yönelik kişiyi çok yönlü geliştirir. Bu sayede beden güçlenir, duruş bozuklukları giderilir, zihni sakinleştirir, nefesi düzenler.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Dinginlik,

*Beden kuvvetlenmesi