DANS İLE DÖNÜŞÜM nedir?


Dans ile dönüşüm çalışmalarında beden ve hareket araç olarak kullanılarak hem sözel paylaşım hem de hareket ile bedenin her noktası uyandırılıp yeniden keşfedilir. Yaşamda zorlandığımız konularda harekete geçmemize destek olunur.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Bedeni keşfedip kendimizi sevmeyi arttırmak,

*Yaşamda zorlandığın konularda harekete geçmek,

İlgili Danışman : Michael Bardavit


 
  

FREKANS SİSTEMİ nedir?


QXCI Scio ile frekans ile dengeleme çalışmaları yapılır. QXCI Scio çalışmalarında 12 bin frekansla vucüdu 3 boyutlu bir ölçer ile ölçer ve dengeler. Bu sayede bedenimiz daha sağlıklı, zihnimiz daha odaklı, ruhumuz daha yaratıcı, mutlu ve huzurlu olur.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Yaşam kaliteni arttırmakta yardımcı olur.

İlgili Danışman : Gül Saydam


 
  

KRANYOSAKRAL MASAJ nedir?


Kranyosakral masaj, kafatasımızla kuyruk sokumumuz arasında oluşan kranyalritmi bedene hatırlatan bir çalışmadır.

Kranyal ritmimiz kafatasımızı, bağdokumuzu, sinirlerimizi, omurgamızı, kuyruksokumumuzu ve kemiklerimizi kapsar. Bedene hafifçe dokunarak yapılan uygulama, bedendeki sıvı hareketleri dinleyerek sıkışmaların çözülmesine, sıvı akışındaki düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olur. Bedenimiz bu ritmi hatırlayarak önceliğine göre ihtiyaç duyduğu alanlarda kendini iyileştirmeye başlar.

Bedeni zorlamayan, yaklaşık 70 dakika süren çalışma ağrıların giderilmesine, bağ doku ve sinir sistemini rahatlatarak stresin azaltılmasına, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, merkezi sinir sistemi bozukluklarına bağlı sağlık sorunlarının çözülmesine yardımcı olur. Fiziksel yaralanmaların, duygusal ve psikolojik hasarların, doğum travmalarının beden de oluşturduğu blokajlar çözülerek, bedenin kendini iyileştirme becerileri artmaktadır.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Boyun,bel ağrıları,

*Migren, baş ağrıları,

*Kronik yorgunluk,

*Merkezi sinir sistemi sorunları,

*Vücut hareket ve dengesi ile ilgili sorunlar,

*Stres,depresyon ve duygusal sorunlar,

*Somatik rahatsızlıklar,

*Çene kilitlenmesi ağrısı,

İlgili Danışman : Esra Ayten


 
 
  

PİLATES nedir?


Pilates, eklem ve kemiklerinizi hayat boyu korumak için kaslarınızı güçlendirip esneten ve özellikle dip karın kaslarınızı kuvvetlendirme esasına dayanan, denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Fonksiyonel Antrenman, klasik olarak yapılan ve tek planda kas grubunun çalıtırılması yerine, tek bir egzersizde daha çok planda çalışılması esasına dayanmaktadır. Fonksiyonel antrenmanın amacı, kişiye daha fazla kas hakimiyeti, denge ve güç artışı sağlamaktır. Ayrıca kaslar farklı açılardan farklı şekilde çalıştığı için hem yüzeysel, hem de derin iç kasları aktif bir şekilde çalışır. Fonksiyonel antrenmanlar, günlük yaşantınızda sizi daha enerjik kılar ve aynı zamanda kardiyovasküler sisteminizi geliştirip çabuk yorulmanızı engeller. 

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Vücut merkezinin güçlenmesi,

*Denge ve koordinasyonun artması,

*Stresin azalması,

İlgili Danışmanlar: Neslihan Çıtır & Selin Denizci


 
 

TAI CHI nedir?


Tai Chi derslerinde fiziksel performans ve iç disiplini geliştirmeye yönelik kişiyi çok yönlü geliştirir. Bu sayede beden güçlenir, duruş bozuklukları giderilir, zihni sakinleştirir, nefesi düzenler.

Faydalar (Danışan hangi neden ile gelebilir?)

*Dinginlik,

*Beden kuvvetlenmesi

İlgili Danışman : Esat Ataç